Naše planeta je každý den pod náporem naší činnosti. Kácení deštných pralesů, chemické znečištění a oceány plné plastu… To je jen zlomek toho, co životnímu prostředí zasazuje největší ránu. Právě konec příběhu našich oceánů bychom v MORAVIA COMFORT rádi změnili ve šťastný, proto jsme do naší široké nabídky matrací zařadili novinku – model s inovativní textilií s recyklovatelným vláknem SEAQUAL™.

Věděli jste, že v oceánech dnes plave více jak 150 milionů tun plastu? A že ročně zemře kvůli tomuto znečištění 1 milion mořských ptáků a 100 tisíc savců? Mikroplasty tvoří celých 92 % z více než pěti bilionů kusů plastového odpadu na celém světě – to jsou čísla, jež nás nutí k tomu, abychom konečně otevřeli oči a vyšli vstříc změně. Iniciativa SEAQUAL™ podporuje spolupráci nevládních organizací, rybářů, výzkumných pracovníků, vědců, úřadů a soukromých subjektů s jediným cílem – vyčistit dno i povrch oceánů, řek a pláží od plastů. Jako pomoc naší přírodě tak vznikají jedinečné udržitelné výrobky pro každodenní použití, obsahující 100% recyklovaný materiál z mořského plastového odpadu. Mezi ně nově patří i naše, svého druhu první, matrace z textilie s vláknem SEAQUAL™. Z recyklovaných plastů se nejdříve vyrobí kuličky, které jsou následně přetvořeny v polyesterové vlákno – to je nakonec zpracováno do textilie, jež tvoří potah naší matrace OCEANICO.

Vlákno SEAQUAL™ vzniká:

Námořní společnosti ze dna oceánu vyzvednou plastový odpad.

Plasty se vytřídí a projdou zpětnou recyklací.

Z recyklovaných plastu v podobě kuliček se dále výrobním procesem vytvoří polyesterové vlákno.

Toto vlákno je následně zpracováno do textilie, z které vzniká náš potah.

      

Protože nám životní prostředí není lhostejné, v MORAVIA COMFORT se aktivně podílíme i na zpětné obnovitelnosti materiálu. Při výrobě matrací zpracováváme roztříděný a podrcený polyuretanový odpad do naší pěny ECOREPUR®, jež má vysoké možnosti použití nejen v našich matracích, ale i jiných průmyslových odvětvích. 

pěna ECOREPUR®:

Zpětná obnovitelnost materiál u není pro nás pouze pojmem, ale i každodenním procesem. Při výrobě našich matrací nám vzniká tzv. polyuretanový odpad. Tento odpad neposíláme na skládky, my odpad zpětně zpracováváme. Polyuretanový odpad roztřídíme, podrtíme na malé kousky a zpětně použijeme do naší pěny ECOREPUR®. Pěna ECOREPUR® má vysoké možnosti použití nejen v našich matracích, ale i v jiných průmyslových odvětvích. Je vyhledávána pro svou pevnost a tuhost.

Věříme, že změnou vše špatné zvrátíme. Připojte se k nám a pořiďte si matraci OCEANICO, která myslí na životní prostředí exkluzivně dostupnou pouze v MORAVIA COMFORT!

 

www.moravia-comfort.cz