Kvalitní spánek je věčné téma, neboť mnozí z nás s ním mají velké problémy. Někteří z nás nemůžou v noci usnout, další se během noci neustále probouzejí a převalují, trpí nespavostí úplně či je trápí zdravotní potíže v podobě bolestí krční páteře a zad. Zkrátka probouzet se ráno odpočatí, svěží, plní energie a bez bolestí je v podstatě odměnou. Odměnou za investici do kvalitní postele, matrace a dalších příslušenství.

Nemohli jste nezaslechnout, že na zdravý a plnohodnotný spánek má vliv postel a hlavně matrace. Jak jste na tom vy? Máte pro spánek ideální podmínky nebo si uvědomujete, že nikoliv a chcete si koupit matraci novou? Nezapomeňte si při rozhodování zjistit správné rozměry, které budou přesně pro vás.

 

Správná velikost matrace = kvalita spánku

Při rozhodování o nákupu vhodného modelu se často orientujeme podle materiálů, nicméně důležitým parametrem je i velikost. Pohodlí a dostatek prostoru pro spánek ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Pakliže je matrace úzká, nemůžete ulehnout do takové pozice, která vám poskytne úlevu. Když je matrace krátká a vám trčí chodidla z postele, také to rozhodně není ideální stav, který by přispěl k dobrému odpočinku.

V rámci rozměrů matrace je potřeba znát šířku, délku a výšku. Za pohodlnou šířku se považuje 80 a 90 cm. Co se délky týče, standardně jsou matrace 200 cm dlouhé. Proto nejčastěji narazíte na matrace 80×200 cm nebo matrace 90×200 cm v případě jednolůžka a matrace 160×200 cm či 180×200 cm u manželských postelí. V současné době jsou rovněž oblíbené studentské postele, ve kterých jsou uloženy matrace 140×200 cm.

Výška je dána výběrem daného modelu. Obecně však platí, že čím je matrace vyšší, tím je matrace komfortnější a vyznačuje se delší životností.

Nevyhovují vám nabízené rozměry? Nechejte si u nás vyrobit matraci na míru.

Protože jsme přímo výrobci, u nás se nemusíte spokojit pouze se standardními rozměry. Vyrábíme také matrace na míru. To znamená, že šířku a délku si můžete navolit podle potřeby. Jak už bylo zmíněno, výšku ovlivňují zvolené materiály matrace a v tomto směru záleží na tom, jakou si vyberete. Libovolný model vám však dokážeme udělat širší, delší apod. Zkrátka tak, aby vám matrace do postele dokonale padla a poskytla vám ty nejlepší podmínky pro ničím nerušený a kvalitní spánek.

 

 

www.moravia-comfort.cz