Kdo by nemiloval pocit chladného vánku ve svých vlasech. Užíváte si volnost, která se kolem vás rozprostírá a kocháte se mořským životem. Bohužel nic není věčné, ani naše oceány. My sami tuto krásu a jedinečnost ničíme plastovým odpadem, který vhazujeme do mořské říše.

Věděli jste, že v oceánech dnes plave více než 150 milionů tun plastu? A že ročně zemře kvůli tomuto znečištění 1 milion mořských ptáků a 100 tisíc savců? Mikroplasty tvoří celých 92 % z více než pěti bilionů kusů plastového odpadu na celém světě. To jsou čísla, jež nás nutí k zamyšlení.

Právě konec příběhu našich oceánů bychom v MORAVIA COMFORT rády změnili a obrátili ve šťastný konec. Proto jsme se zapojili do jedinečné iniciativy SEAQUALTM. SEAQUALTM se spojila s námořními společnostmi a nevládními organizacemi, rybáři, výzkumnými pracovníky, úřady a soukromými subjekty s jediným cílem – vyčistit dno i povrch oceánů, řek a pláží od plastů. Vytvořila jedinečnou spolupráci, kdy je ze hladiny i ze dna našich oceánů vybírán plastový odpad, který se zpracovává na inovativní vlákno SEAQUALTM.

Z recyklovaných plastů se nejdříve vyrobí kuličky, které jsou následně přetvořeny v polyesterové vlákno. Toto vlákno se nadále zpracovává do různých materiálů v podobě přízí, látek, oděvů a potahů.

V MORAVIA COMFORT jsme začlenili do naší nabídky svého druhu první matraci OCEANICO. Naše matrace je nápomocna v záchraně mořské říše. Matraci OCEANICO jsme zahalili do unikátní textilie s inovativním vláknem SEAQUALTM.

Protože nám životní prostředí není lhostejné, v MORAVIA COMFORT se aktivně podílíme i na zpětné obnovitelnosti našich použitých materiálů, který nám při výrobě matrací vzniká. Vzniklý polyuretanový odpad zpětně shromáždíme a roztřídíme. Následně tento polyuretan podrtíme a zpětně zpracujeme do naší pěny ECOREPUR®. ECOREPUR® pěna má vysoké možnosti použití nejen v našich matracích, ale i jiných průmyslových odvětvích. Pěnu ECOREPUR® rovněž naleznete v matraci OCEANICO, díky níž matrace dokáže unést vyšší zatížení.

Připojte se k nám a pořiďte si matraci OCEANICO, která myslí na záchranu životního prostředí a naší planety. Čistíme oceán od plastů.

článek:

 YACHT comfort OCEANICO

www.moravia-comfort.cz