Jak dosáhnout toho, aby si vaše dítě v noci připadalo jako v říši snů a ne jako princezna na hrášku? Za vším hledejte matraci. Kvalitní dětské matrace jsou základem nejen pro správný růst dítěte, ale i pro jeho spokojený a klidný spánek. Nabídka matrací je však široká a i zkušení rodiče mohou mít s výběrem problém. S českým výrobcem MORAVIA COMFORT máte jistotu, že nešlápnete vedle.

MORAVIA COMFORT je největší domácí výrobce matrací s dlouholetou zkušeností a kvalitou ověřenou nejen mezinárodně uznávanými certifikáty, ale hlavně zákazníky. Kromě velkého výběru matrací pro dospělé nabízí také kvalitní produkty pro ty nejmenší. Zvlášť u dětí je totiž důležité dbát na podporu jejich páteře už od útlého věku. Ideální jsou v tomto ohledu matrace z kvalitních KOMFORTAN (PUR pěn), které vyhoví jak z hlediska pružnosti matrace, tak i z hygienického hlediska. Málokdo si totiž uvědomuje, že špatně odvětrávaná matrace slouží jako líhniště roztočů a bakterií a dává tak vzniknout různým alergickým reakcím.

Při koupi matrace pro své děti vždy v první řadě dbejte na její pevnost. Pro zdravý vývoj dětské páteře je zapotřebí volit pevnou oporu. V žádném případě byste při stlačení neměli cítit rošt matrace či pružiny. Žádejte proto tvrdou až středně tvrdou matraci. U měkkých matrací totiž dochází k propadání tělíčka a páteř nemá možnost setrvat ve správné poloze.

Potahy na matrace se dnes již vyrábí s nepropustnou úpravou, která činí potah nepropustný pro vodu, ale vysoce prodyšný pro páru. Aktivně tak dochází k cirkulaci vzduchu v matraci, aniž by docházelo ke vsáknutí tekutin do jádra lůžka. Potah musí být vždy snímatelný a pratelný.

Spolu s vaším dítětem poroste také postel a logicky i matrace. U větších dětí a zvláště teenagerů se nebojte při nákupu investovat. Kvalitní matraci totiž využijí na dalších 10 let. Dokonalé provzdušnění a snadnou údržbu nabízejí matrace bez lepeného jádra. U dospívajících dětí můžete také volit matrace s anatomickými zónami. Díky nim získají různé části těla tu správnou oporu.

Aby se vaši nejmenší cítili jako v bavlnce, nabízí MORAVIA COMFORT matrace pro děti už od narození. U všech máte jistotu zdravotní nezávadnosti, kdy matrace v potahu splňuje limity emisí VOC látek pro vnitřní prostředí pobytových místností a odpovídá požadavkům na zdravotní nezávadnost dle Ök-Tex Standard 100, třída I. Pro větší děti je dobré volit matrace s nelepeným jádrem nebo zpevněným jádrem z kvalitní KOMFORTAN (PUR pěny) pěny, která vytvoří dostatečnou oporu pro tělo.

 www.moravia-comfort.cz