To jak spíme ovlivňuje v mnoha bodech naše zdraví. Měli bychom si uvědomit i to v jaké poloze nejčastěji spíme. Ačkoliv většina z nás má tendenci se v noci převalovat a měnit různě své polohy i tak dáváme nevědomě přednost jedné poloze před jinou.

Měli bychom si uvědomit i to v jaké poloze nejčastěji spíme. Ačkoliv většina z nás má tendenci se v noci převalovat a měnit různě své polohy i tak dáváme nevědomě přednost jedné poloze před jinou. Rádi spíte na břiše, zádech nebo boku? Pakliže jste se nad svou oblíbenou polohou nikdy blíže nezamýšleli. Doporučujeme vám, abyste se v příštích dnech na to, jak spíte zaměřili.

Již před 6 000 lety si Ájurvédští lékaři všimli, že pravá a levá strana našich těl je odlišná. Jedna polovina těla je silnější než druhá, jedna ruka je dominantnější a silnější, vidíme na jedno oko lépe než na druhé. Postupem let vědci začali zjišťovat, jak polohy při spánku zasahují do našeho běžného života a zdraví. Na jednom se shodují, spánek na levé straně je zdravější než na pravé.

Spánek na levé straně posiluje náš lymfatický systém, umožňuje tělu zbavit se toxinů a škodlivých látek. Spánek na levém boku pozitivně ovlivňuje naše trávení. Žaludek, střeva, slinivka se dostávají do přirozené polohy, zatímco při poloze na pravém boku jsou orgány neúměrně zatěžovány. Trápí vás pálení štítné žlázy lehněte si na levý bok. Žaludek je ve své přirozené poloze a nedochází zde k přelévání žaludeční kyseliny do jícnu. Například ženám v těhotenství tato poloha může výrazně napomoci od pálení žáhy. Spánek na levém boku dopomáhá k okysličování plodu a přináší klidnější spánek.

         

 

 

 

 

Pakliže je tedy vaší nejčastější polohou spánek na levém boku, děláte to nejlepší pro své zdraví. Aby váš spánek byl ještě kvalitnější doporučujeme vám se zaměřit na matrace o střední tuhosti. Při poloze na boku se Vaše hmotnost rozkládá rozdílně po celé ploše matrace, oblast boků, ramen a kolen je zatěžována daleko více než stehna či chodidla. Potřebujete mít tedy podklad, snižující tlak na zatěžované klouby. K tomu vám dopomohou naše středně tuhé matrace Arya, Mada, Maia air.

www.moravia-comfort.cz