Kvality významného českého výrobce matrací, společnost GUMOTEX MATRACE s.r.o. ocenila společnost MOLITAN a.s., která v květnu odkoupila celou divizi od mateřské společnosti GUMOTEX a.s

 Břeclav, Česká republika, 26. 5. 2014

Jednoho z nejvýznamnějších českých výrobců matrací, který jako první začal na českém trhu nabízet zdravotní matrace či celou paletu kvalitních matrací a příslušenství odkoupil dodavatel molitanových pěn, společnost Molitan a.s. s tím, že název společnosti GUMOTEX MATRACE zůstane zachován tak, jak byl na něj zákazník zvyklý.

Jaromír Kacetl, manažer prodeje společnosti GUMOTEX MATRACE řekl:“Tuto změnu český zákazník nijak nepostřehne. Výroba i personální obsazení zůstává nezměněno a matrace, na které jsou lidé zvyklí se i nadále budou vyrábět doma, v České republice. Dosáhli jsme však novou výhodu, která vyplývá z faktu, že se odkupem GUMOTEX MATRACE společností Molitan a.s. spojí zkušenosti a možnosti dvou silných partnerů. V konečném důsledku z toho bude náš zákazník pouze profitovat.” V souvislosti s dosahováním vyšší kvality produktů má nový silný zahraniční vlastník důležitou roli.

Matrace GUMOTEX se tak po mnoha letech úspěšného fungování dočkali výrazné změny, avšak pouze na interní úrovni. Výrobní linky a všechno ostatní vybavení zůstane součástí závodů GUMOTEX MATRACE. “Neplánuje se žádné stahování, vše zůstane na svém místě,” potvrzuje Jaromír Kacetl“.

Odprodej uzavírá jednu dlouholetou etapu GUMOTEX MATRACÍ. Další se už začne v nových rukou, no se starými a osvědčenými postupy. ” Jsme přesvědčen, že GUMOTEX MATRACE i nadále budou patřit mezi špičku ve svém segmentu. Jejich kvalita zůstane hlavním benefitem a bude plně vyhovovat všem starým i novým zákazníkům, kteří, věřím,budou i nadále přibývat “zhodnotil na závěr Ing. Kacetl.